אני מאמינה שלכל אדם סיפור לספר, וחשוב שכל אחד יעז להתנסות בכתיבה. כל סדנא שיוצאת לדרך היא מבחינתי מסע מרתק ומרגש. אין דבר שמשמח אותי יותר מללוות אנשים בתהליך של יצירה וצמיחה, ולחלוק עמם את אהבתי לספרות ולכתיבה.

אשמח לפגוש כל אחד מכם באחת הסדנאות.

נהנתם לקרוא?

אשמח לעדכן אתכם עם פרסום פוסטים חדשים

פוסטים אחרונים בבלוג:

ארכיון פוסטים

מפתח לכתיבה : בעקבות שמות רחובותכולנו הולכים ברחובות העיר מידי פעם. מודעים ולא מודעים לשלטים הנושאים את שמות הרחוב שבהם אנו הולכים. כל שם של רחוב מייצג עולם שלם. בוודאי כשרחוב נושא שמו של אדם. בצומת רחובות נוצר מפגש של 2 שלטים, שני שמות הסמוכים זה לזה.מפגש בין 2 אלמנטים הוא גרוי טוב לכתיבה.
לעתיים האלמנטים מתייחסים זה לזה. ולעיתים הם רק נצבים בקרבת מקום או אפילו לא, ואנחנו בכוח דמיוננו יכולים להביאם להתייחס זה לזה.


בית ילדותי למשל שוכן על צומת הרחובות שד' ח"ן ודיזינגוף. ח"ן זהו כינויו של ביאליק על פי ראשי התיבות של שמותיו הפרטיים חיים נחמן. ודיזינגוף הוא בכידוע ראש העיר הראשון של תל אביב.
במקרה זה יש קשר בין 2 הדמויות, שניהם חיו בתל אביב באותה התקופה והיו אנשי מפתח בעולם הציונות כל אחד בתחומו. שניהם קשורים לחייה של העיר העברית החדשה הראשונה.
לעומת זאת הפוסט "חיים לבנון פינת טאגור" מספר על מפגש בין רחובות הקרויים על שם שני אישים מרקע שונה לחלוטין, שהוויתם שונה. האחד משורר ופילוסוף הודי והשני ציוני ישראלי שהיה מהנדס וראש העיר תל אביב.בשני המקרים יכול מפגש הרחובות הזה להוות גירוי נהדר לכתיבה. אם יש קשר בין הדמויות החיבור טבעי. ואם אין קשר בין הדמויות ניתן לייצר דיאלוג מעניין ומרתק.

לפניכם מספר דרכים לכתיבה בעקבות צומת רחובות, או אף בעקבות שמו של רחוב בודד.
אלו הצעות בלבד והאפשרויות רבות כיד הדמיון הטובה עליכם.

1.למדו מעט על כל אחד מהשמות, כתבו דיאלוג המתרחש בין השניים.


2. היכנסו לעיניה של דמות החולפת ברחוב ורואה את השלטים.
מה עובר במוחה? איזה שאלות מתעוררות למראה השם ולמראה מפגש השמות? איזה רגש מתעורר אצלה.
אולי מתפתחת שיחה בין 2 דמויות בעקבות השמות הללו.


3. שימו עצמכם במקומו של חבר בוועדת השמות לקראת הדיון בוועדה , בנושא בחירת השם לרחוב או לרחובות הללו. כתבו את הצעותיו את שיקוליו בעד או נגד השם הזה. או תארו את הדיון שמתקיים בוועדה בנושא.


4. כתבו מכתב או או שיחה ביניכם לבין הדמות שעל שמה קרוי הרחוב. או ביניכם ובין אחד מבני משפחתה.
הזמינו אותה לבקר ברחוב שקרוי על שמה. או תארו לעצמכם שהיא אכן ביקרה ברחוב, מה הרגשתה? מה יש לה לומר? מה יש לה לומר על הרחוב החוצה, "שותפה לצומת".5. אל תחשבו יותר מידי. קחו עט ודף וכתבו כל העולה על רוחכם בכתיבה חופשית. אל תכוונו לשום מקום תנו לעט לכתוב הכל אפילו 'נונסנס'. לעיתים כך יוצאים הטקסטים החזקים והמעניינים ביותר.

תרגילי הכתיבה האלו נועדו להגביר את הערנות שלנו לסביבה, להרחיב את גבולות המחשבה שלנו, ולהפעיל את הדמיון והרגש.
אם הטקסט שכתבתם לא מוצא חן בעיניכם אתם יכולים פשוט להיפרד ממנו, אך זכרו שבעצם הכתיבה הרווחתם משהו.
במקרים רבים תפתיעו את עצמכם כשתקראו את הטקסט שאתם עצמכם כתבתם.

כתיבה מהנה
טל

מוזמנים לשתף עם חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

פוסטים נוספים שתהנו לקרוא אותם:

בבושקות

בבושקות-כחפץ וכמטאפורה. איפה הן פגשו אותי, ואיך הן יכולות לשמש השראה לכתיבה.

מפתח לכתיבה : בעקבות שמות רחובות

שלטי הרחוב הפשוטים שכולנו מכירים יכולים להוות הזמנה מרתקת לכתיבה יצירתית. בפוסט הזה אביא בפניכם מספר רעיונות מתוך אין סוף האפשרויות.

נהנתם לקרוא?

אשמח לעדכן אתכם עם פרסום פוסטים חדשים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *